Volí si stezku chodec nebo stezka chodce?

Květen 2013

Loučení

26. května 2013 v 15:29 | Kajša |  Můj E-deníček
Nechci tomu uvěřit. Před pětadvaceti hodinami jsme se přivítaly objetím. Byly jsme nadšené z toho, že se zas vidíme a že máme jedna druhou. A teď odjíždíš.
Zvedáš ze země cestovní tašku. Říkáš, ať všechny pozdravuji. Objímáme se.
"Mám tě ráda," řekneš. Zní to trošíčku rozpačitě a.. možná až dost hlasitě. Lidé se na nás otáčejí.
"Já tebe taky," odpovím, ale můj las zní neupřímně. V této chvíli nezvládnu udělat nic jiného.
"Seš normální?"
Zasměji se našemu osobnímu vtipu. Pochopím ho jen já a tvoje nejlepší kamarádka N.
Jsem ráda, že ji máš. Že jsi tam tak hezky zapadla, i když někdy se mi zdá, že až moc. Změnila ses. Ale nebyla to změna k horšímu. Jen prostě změna. Už mi nejsi tak podobná - říkáš, že jsem "puťka", ale nemyslíš to zle. Já budu vždycky ta slušnější a tišší.
A pak se otáčíš. Pronášíš to děsivé slovo. Slovo, které bych od tebe už radši nikdy neslyšela. "Ahoj."
Naposledy se na tebe usměji a ty nastupuješ do autobusu.
Čekám, až se zavřou dveře, ale nejraději bych se za tebou rozběhla. Proběhla bych mezi sedadly a padla ti do náruče. Odmítala bych se tě pustit.
Jenže dveře se už zavřely. Zamávám ti - jen na poslední chvíli najdu v davu tvůj úsměv. A už jsi pryč. Proč mám pocit, jako y ses už neměla vrátit? Za měsíc se zas možná uvidíme.
A já.. dala bych cokoli za ještě jedno takové odpoledne, jeden večer, kdy bychom rozebíraly téma, kreré je pro většinu lidí tabu, za jednu návštěvu cukrárny, tvou radost, když se ti podařil zahrát akord Emi a to. že jsem si musela přesně zapamatovat, kdy se to stalo (26.5.2013 v 11:05 hod.).
Jsi vážně úžasná. Bez tebe bych si nedokázala život představit. Popravdě - od té doby, co ses odstěhovala, jsem neměla naše milované Vexty. Bez tebe bych je snad ani nedokázala jíst (kdo by mě napomínal, že jím pomalu??).
Už teď se mi stýská. Po tvém slovníku (kdo používá "mrtě, to nechceš, to je kunďák, tragický"??), po tvém smíchu, při kterém nevydržím vážná, ale.. vlastně bych nemohla vyjmenovat všechno, co na tobě mám ráda. Nemůžu se dočkat, až zas přijedeš.
Nenávidím loučení.

Christa Reinig - Endlich

15. května 2013 v 21:22 | Kajša |  Diskuze
Nevěděla jsem, kam to dát, takže.. do diskuzí =D

Dneska jsem si zamilovala básničku. Nepotebuju si ji překládat (i když jsem tím trávila část dnešní češtiny) a už zní krásně. A.. je prostě úžasná!! Jasně, trošku smutná nebo spíš deprasivní, ale mně se líbí!!
Co na ni říkáte??
(Přidávám i překlad, abyste nemuseli číst ty žvásty, co vyhodí google =) )

endlich entschloß sich niemand,
und niemand klopfte,
und niemand sprang auf,
und niemand öffnete,
und da stand niemand,
und niemand trat ein,
und niemand sprach: willkomm
und niemand antwortete: endlich

Nakonec nikdo nerozhodl,
nikdo nezaklepal,
nikdo nevyskočil,
nikdo neotevřel,
a tady stál nikdo,
nikdo nevstoupil,
a nikdo neřekl: vítej
a nikdo neodpověděl: konečně.

Narazila jsem na ni v knížce Splynutí. Je to vážně nádherný. (Jak knížka, tak básnička =)

Soutěž!!!

14. května 2013 v 15:25 | Kajša
Čauky lidičky,

rozhodla jsem se vyhlásit soutěž o nejlepší povídku.
Zadám téma a vy budete mít dva týdny na odeslání. Vítěznou povídku tady zveřejním a autorce udělám diplomek =)

Angelika vs. Woodoo :D

14. května 2013 v 6:52 | Kajša |  Můj E-deníček
Čauky lidi,

kdo si přečetl nadpis, tak si asi myslí, že jsem se totálně zbláznila. No, a máte pravdu!! =D

11.3.2013

11. května 2013 v 19:30 | Kajša |  Můj E-deníček
Čauky,

moc se omlouvám, ale dnesky se mně nechce psát nic extra dlouhýho (kdo by v sobotu přemýšlel???)

Prvorozená - 8. kapitola

9. května 2013 v 20:05 | Kajša |  Prvorozená
Představa, že mám jít do školy byla naprosto nereálná. Včera se toho tolik stalo, a tak mi připadalo, že jsem narozeninový dort dostala asi před měsícem.
Nejhorší bylo, že školní den působil stejně jako všechny ostatní. Hannah a její služebnictvo propluli hloučky studentů. Ač nerada, jsem si uvědomila, že vypadá skvěle. Make-up v odstínu její pleti nanešený rovnoměrně na obličeji a krku, blonďaté vlasy vyžehlené a outfit vybraný jen a jen na dnešek. Po nějakém kousnutí nebylo ani stopy.
"Co zíráš?" obořila se na mě. Ani jsem si neuvědomila, že se celou dobu dívám na ni.
"Promiň," odsekla jsem jí ledově. Jinak to ani nešlo.
Hana si odfrkla a odkráčela.
Zarazila jsem se. Něco tu nehraje. Když Hana prochází parkoviště, každý se na ni usměje, s nadějí v hlase ji pozdraví a doufá v odpověď. Dnes to ale bylo jinak. Hana procházela, lidé jí uhýbali a.. když byla z doslechu, začali si něco šuškat. Co se to děje?
"Hej, Dally!" křikl na mě kdosi a vytrhl mě tak z mých úvah. Podívala jsem se tím směrem a uviděla jsem Jesse. Usmíval se. Dokonce jsem v jeho úsměvu nenašla ani špetku ironie. Buď to myslí upřímně nebo je opravdu dobrý herec. "Pojď za náma," pokračoval. Nechtěla jsem vypadat blbě, a tak jsem vyrazila k němu a dalším několika klukům.
Hlavou mi běžely nejrůznější myšlenky. Jess mě vždycky přehlížel. Nezajímalo ho nic než Hannaha gel na vlasy. A teď na mě promluvil, jako bychom byli nejlepší kámoši. Co se to stalo??
"Slyšelas to už o Hannah?" zeptal se. Když jsem zakroutila hlavou, pokračoval.
"Včera se objevila u Cooperovic domu celá zmatená a nevěděla, co se s ní poslední půlhodinu dělo," řekl a vydal jakýsi zvuk, který měl být nejspíš smích. "a navíc," dramaticky stišil hlas. "měla ušpiněmé tričko."
Ostatní kluci se váleli smíchy. Já jsem se také nervózně zachichotala, ale uvnitř jsem byla vyděšená. Jakto, že se mi nepodařilo ji přemístit na to správné místo? Nebo jiné možnost - co dělala Hannah na Cooperovic pozemku?
A to jsem si myslela, že je dnešek normální.

9. 5. 2013

9. května 2013 v 19:29 | Kajša |  Můj E-deníček
Čauky,

tak jsem poprvý v životě smazala článek =)
Vážně miluju svoje spolužáky. Ano, Šimone, i tebe!! Tak je to možný?? To už ani nemůžu psát, co chcu, aby si to nepřečetl někdo, koho znám??
Jsem tak šíleně naštvaná!! =/

Zase jsem zjistila, že Klus vážně zlepšuje náladu =)Teď momentálně poslouchám tyhle dvě:

Čas plyne.. rychle??

6. května 2013 v 15:36 | Kajša |  Bez pokračování
TT už jsem nepsala, ani nepamatuju =D Tak tady máte jakejsi pokus o nějakou slátaninu na téma Čas plyne stále rychleji. (Ano, paní profesorko, poněkud odbíhám od tématu. Velice se omlouvám.)
Nejdřív jsem si říkala: "Kdo vymyslel tak strašný téma??", pak jsem se nad tím zamyslela (hele, v rámci možností, jo??) a už mi to tak hloupý nepřijde.

On.. byl starší =/

4. května 2013 v 10:19 | Kajša |  Můj E-deníček
Čauky,
trošku jsem se nechala inspirovat článkem mrs. Wonderful..
Bude to o jednom klukovi.. No, nechte se překvapit.

Bylo mně 12. Po dlouhý době jsem měla na táboře jako vedoucího kluka. Nebyl nijak úchvatně krásnej, ale povahu měl skvělou. Všechny děcka z oddílu ho milovaly a já jsem nebyla vyjímka. Oddílová volna jsme trávili s kytarou nebo jednou dokonce nicneděláním a o poledním klidu mi občas česal vlasy. Věděla jsem, že má přítelkyni a kupodivu jsem na ni žárlila.
Pak tábor skončil a já se rozhodla, že začnu jezdit jinam. Od té doby už jsme se neviděli.
Až letos.
Jednomu vedoucímu z tábora zemřela sestra. Shodou náhod ten vedoucí dřív vedl sbor, do kterýho jsem začala od začátku školního roku chodit a tak jsme zpívali na rozloučení s ní.
Už jsme odcházeli (já jsem čekala na mámu), a pak jsem ho uviděla. Stál pár metrů ode mě v košili a saku. Je to opravdu on? Pochybovala jsem o tom.. Jenže to byl on. Vypadal.. úžasně. Málem jsem na místě omdlela. To přece nemohla být pravda! Za ty dva roky už jsem na něj skoro zapomněla. Skoro..
Přišla máma. Došla až ke mně, když si ho všimla. Pozdravila ho a dala mu pusu na tvář, alá já nic. Neřekla jsem ani slovo. Proč? To vážně netuším. A on mě taky nepozdravil. A tak skončilo naše možná poslední setkání.
Tak strašně moc jsem si to vyčítala.. Cestou domů jsem se rozbrečela. Nevím, jestli to bylo kvůli němu nebo kvůli tomu rozloučení, na kterém jsem si vzpomněla na oba pohřby minulého května. Ale byla jsem z toho vážně na dně..
A nejhorší bylo, že jsem neměla zjistit, že jsem do něj pořád zamilovaná. Začala jsem s ním srovnávat svýho kluka a najednou už nebyl tak vtipný a pozorný... Uviděla jsem i ty špatný stránky, ale ještě několik měsíců potom jsem ho milovala.

Tak, to chcu vidět blázna, kterej to četl celý =D

Affs

3. května 2013 v 7:00 | Kajša
Chcete se spřátelit??
Pište do komentů!! =)

1. Jméno (přezdívka)
2. Blog
3. Jak často chceš, abych chodila na tvůj blog?? (Očekávám od vás to samý!!)
4. Proč sis vybral/a můj blog??